Čo hľadáte
Ak ste nenašli čo hľadáte kontaktujte nás
discount
SPÄŤ NA NOVINKY, ZĽAVY A PODUJATIA

Čerstvý burčiak v Matyšák Shope


S koncom leta prichádza sezóna, na ktorú sa všetci milovníci burčiaku už veľmi tešili. Hovorí sa, že burčiaku by sme mali vypiť toľko, koľko litrov krvi máme v tele. Pravdaže, nie naraz
Burčiak je vďaka kvasinkám bohatý na vitamíny skupiny B, najmä tiamínu. Obsahuje aj zinok, minerály a stopové prvky, prospieva pleti a vlasom, takže určite poteší všetky dámy. 

 Spoločným menovateľom každého burčiaku je, že jeho dostupnosť a aj čerstvosť je časovo obmedzená, keďže vplyvom kvasiniek stále pracuje. 

Vo vinárstve Matyšák však vymysleli systém, ako burčiak udržiavať čerstvý, aby ho mali zákazníci dostupný na celom Slovensku a vždy v tej najlepšej kvalite. 

 V predajni Matyšák Shop je umiestnený na mieru vyrobený burčiakomat, v ktorom sa burčiak udržiava dlhšie stabilný, čerstvý a v správnej kvalite a chuti. Burčiakomaty sú 450 litrové tankové nádoby z potravinárskej nereze, kde pod chladením prebieha riadená fermentácia. Simulujú sa tam podmienky ako vo vinárskej pivnici. Zákazníci Matyšák shopov si tak môžu prísť po burčiak v kvalite, ako by si ho nechali načapovať vo vinárstve v Pezinku pri Bratislave. Každý štvrtok je burčiak dovezený úplne čerstvý.