Čo hľadáte
Ak ste nenašli čo hľadáte kontaktujte nás
Zdravie pod kontrolou
SPÄŤ NA NOVINKY, ZĽAVY A PODUJATIA

Zdravie pod kontrolou


Zdravie pod kontrolou je medzinárodná akcia konajúca sa 6.4.2019 v deviatich európskych krajinách, ktorej cieľom je poskytnúť verejnosti viac informácií o zdravom životnom štýle, rôznych ochoreniach a možnostiach ich prevencie.

Študenti lekárskych fakúlt si pre návštevníkov obchodných domov pripravili niekoľko stánkov, kde si budú môcť nechať zmerať tlak, krvné parametre ako je cholesterol alebo glukóza. 

Medici budú vysvetľovať prvú pomoc, možnosti prevencie a kontroly rakoviny kože či reprodukčného ústrojenstva a správnu hygienu ústnej dutiny. 

Pre malých návštevníkov máme pripravenú Nemocnicu u medvedíka, ktorej cieľom je hravou formou zbaviť detičky syndrómu bieleho plášťa. 


Pripravené máme :

• Zdravie v číslach: Návštevníkom Auparku budeme merať hodnoty glukózy, cholesterolu, CO vo vydychovanom vzduchu, budeme odpovedať na ich prípadne otázky a dotazy. Máme pripravené aj meranie celkového zloženia tela (tuku, svalstva, vody). 

• Nemocnica u medvedíka: V nemocnici u medvedíka si budú môcť nechať detský návštevníci vyšetriť plyšových medvedíkov. Cieľom je hravou formou zbaviť deti syndrómu bieleho plášťa. 

• MOLE: Stánok, kde sa verejnosť dozvie viac o ochoreniach kože, prevencii, kontrole znamienok a lekárskej kontrole u dermatológa.

• Zdravý úsmev: V spolupráci so študentmi zubného lekárstva sa zameriame na správnu techniku čistenia zubov a hygienu ústnej dutiny.

• Mužské a ženské záležitosti: Stánok, kde sa zákazníci dozvedia viac o príznakoch, prevencii, kontrole rakoviny reprodukčných orgánov.

• Dobrák od Kosti: V spolupráci s Národným registrom kostnej drene SR budeme informovať potencionálnych darcov o spôsobe registrácie, podmienkach, prípadnom odbere krvotvorných buniek.

• Prvá pomoc


Mladých medikov nájdete 6.4.2019 v Auparku Košice pred Billou na prízemí centra v čase od 10:00 do 18:00 hod.