Nákupy a zábava v centre

Aupark sign.jpg

Voľná plocha južne od historického centra mesta, dnešné Námestie Osloboditeľov, slúžila do 19. storočia ako trhovisko, ktoré dotváralo kolorit Košíc a bolo synonymom pestrosti ponuky a príjemného nakupovania. Okrem ekonomického rozmeru malo toto miesto aj komunikačný rozmer – tu sa ľudia spoznávali, tu sa šírili novinky a „zaručené zvesti“. Na históriu miesta, kde sa stretávali už naši predkovia prirodzene nadväzuje aj dnešné nákupno - zábavné centrum Aupark, ktoré sa stáva kultúrno-spoločenským bodom a novým mestským bulvárom. 

 

Ideálna poloha v centre mesta prináša hneď niekoľko dôvodov na stretávanie sa. Dopravným napojením aj blízkosťou pešej zóny vychádza Aupark v ústrety tým, ktorí chcú pohodlne nakupovať bez stresov. K dispozícií má viac ako 140 obchodov na troch podlažiach a myslí na to, ako spojiť  príjemné s užitočným v modernom prostredí. 

 

Históriu mimoriadneho miesta v Auparku pripomína aj prebudená košická hrdinka – citadela. Pre verejnosť je sprístupnená na niekoľkých miestach: pred Auparkom, aj v jeho podzemnom parkovisku  „in situ“, teda presne v hĺbke a polohe, v akej bola objavená pri výkopových prácach. Stálu expozíciu dobových nálezov ako delové gule či keramika nájdete aj na informačnom pulte v Auparku, kde si môžete pozrieť aj videoprezentáciu s  informácie o citadele. Zaujímavosťou je určite aj expozícia nájdených žľabov, osadená vo fontáne a knižná publikácia o citadele, zachytávajúca jej tajuplnú históriu. Podrobnosti o košickej citadele nájdete TU 

Kalendár podujatí

  • Hriešne dobré nákupy / jeseň 2017
    19.10. - 22.10.2017
    Nákupný festival plný zliav
Všetky podujatia