Open Air Kino Aupark

14.5.2012 

Open Air Kino 

web banner aupark 2 nove.989x402.jpg

V rámci 3.ročníka Festivalu dokumentárnych filmov bude od 14.05 - do 19.05.2012 pred Auparkom postavené Open Air Kino. Premietanie začne každý deň od 20:00 hod. 

Každodenné projekcie dokumentárnych filmov a tvorivé dielne nájdete aj v Auparku pri predajni Billa. 

 

Program na celý týždeň: 

14.05.2012 - Ako sa varili dejiny (2009) , réžia: Peter Kerekes 

Dokumentárny film o vojenských kuchároch, o tom, ako každodenné potreby tisícok ozbrojených žalúdkov ovplyvňovali víťazstvá a prehry štátnikov. O poľnej kuchyni ako modeli sveta, kde sa príprava jedla stáva taktikou boja. Boja o veľké ideály, ktoré stoja na pevných nohách kuchynského stola. 

 

15.05.2012- Český mier (2010), réžia: V.Klusák a F. Remuda

Päť rokov od premiéry kultovej dokumentárny hyperkomedie ČESKÝ SEN prichádzajú jej autori s novým filmom. Klusák a Remunda ČESKÝ MIER ambiciózne nazývajú "portrétom českej spoločnosti 20 rokov od nežnej revolúcie". Žánrovo ho opäť charakterizujú ako dokumentárny komédiu a dodávajú, že tentoraz bude navyše napínavá.

 

16.05.2012 -Banksy (2010), réžia: Banksy 

Excentrický francúzsky majiteľ obchodu Tonny Guetta má stovky hodín záznamov graffiti akcií, no márne pátra po tajomnom Banksym. Rozhodne sa podľa jeho vzoru stať sám kultovým umelcom. Pod pseudonymem Mr. Brainwash (MBW) začne chrliť jeden artfeakt za druhým... Zábavný a vzrušujúci dokument o kulte pouličného umenia. 


17.05.2012 - O kapitalizme s láskou (2010), réžia: M.Moore

Prostredníctvom filmu sa režisér Michael Moore vracia k téme, ktorou sa zaoberal počas celej svojej kariéry: ničivý dopad dominancie korporácií na každodenný život Američanov a obyvateľov sveta. S humorom i bez úcty kladie nepríjemnú otázku o cene, akú Amerika platí za svoju lásku ku kapitalizmu. Nachádza klasické zabehnuté symptómy lásky: klamstvá, zneužívanie a zrada. 

 

18.05.2012 - Videokracia (2009), réžia: E.Gandini

Film prináša posolstvo, v ktorom nezdravá koncentrácia médií a politickej moci v rukách jediného muža dotlačila Taliansko na pokraj morálneho rozkladu.  V silnej štúdii tohto taliansko-švédskeho režiséra, o súžití medzi brakovou televíziou a politickým systémom Silvia Berlusconiho, vidíme rovnako subjektívny, iróniou okorenený dokumentárny prístup. 

 

19.05.2012 - Nesvadbov (2010), E.Hníková

Starosta Zemplínskych Hámroch sa snaží dať dokopy miestnych tridsiatnikov, ktorí zostali na ocot. Na boj so samotou tridsiatnikov používa rôzne prostriedky: ponúka nemalú finančnú odmenu za každé novo narodené dieťa, nabáda miestnym rozhlasom na plodenie detí a nakoniec usporiada zoznamovací večierok pre slobodných.

 

Časy začiatkov sú len orientačné. Premietať sa začne krátko pred zotmením. Predstavenie sa nekoná v prípade nepriaznivého počasia, predovšetkým za silného vetra. V prípade nejasností sa obráťte na infopult nášho centra: 

055 / 32-13-411, email: info@auparkkosice.sk

 

Stránka festivalu: http://filmdoc.sk/